Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

אנליסט ספורט – הנתיב להצלחה ספורטיבית

כדורגלן או מנהל קבוצת כדורגל? אנליסט ספורט זה מה שאתה צריך

הרחק מאור הזרקורים, אי שם מאחורי הקלעים של עולם הספורט הקבוצתי המקצועני, התפתח בשנים האחרונות התחום המופלא של אנליסט ספורט. מהי בדיוק עבודת האנליסט? וכיצד עשויה עבודה מקצועית וטובה לשפר באופן חד את יכולותיו של שחקן? על כל אלו נענה מייד.

אנליסט ספורט – מה זה בכלל אומר?

הקידמה הטכנולוגית של ימינו לא פסחה על תחום הספורט הקבוצתי ומאפשרת לקבל אינספור נתונים ומידע כמעט אינסופי על כל שחקן בכל רגע נתון. החל מנתוני ריצה (כמות ספרינטים, כיווני ריצה, מרחק כללי ועוד), דרך פעולות חשובות (מיקום, יכולת השתחררות משחקן) ועד מעקב ביצועים לאחר פציעות (למשל, בדיקת חזרה לכושר בעקבות שחיקת סחוס במפרק הירך אצל כדורגלנים או ספורטאים בכלל). ניתן לקבל את המידע הזה באמצעות חיישנים שמוצמדים לשחקן במהלך המשחק וניטור הנתונים על ידי האנליסט בסיומו, או באמצעות צפייה משותפת של האנליסט והשחקן בשידור החוזר של המשחק.

אנליסט מקצועי ידע לבצע ניתוח מקצועי וחכם של אותם נתונים ולהסיק את המסקנות הנדרשות, כל זאת במטרה לשפר ולמקסם את יכולותיו המקצועיות של השחקן. ישנם שחקנים מקצוענים אשר מעסיקים אנליסט שהוא רק שלהם. חלקם בגיל הנערים והנוער שבו נבנים היסודות החשובים, ואחרים משחקים בליגות הבוגרים המקצועיות בישראל. לרוב, אנליסט הספורט מועסק על ידי קבוצה ויכול להעניק את שירותיו המקצועיים למגוון שחקניה. למעשה, מרבית הקבוצות הגדולות בעולם נוהגות כבר מספר שנים להעסיק אנליסט בצוות שלהן, והדבר מתחיל לקבל תאוצה גם בישראל.

כיצד מתבטאת בפועל עבודת האנליסט?

אחרי שנים של עבודה של עשרות אלפי אנליסטים ברחבי העולם, ניתן להצביע על הנקודות המרכזיות בהן מביא הענף המתפתח הזה לשיפור מקצועי אצל מרבית השחקנים:

  • קבלת החלטות – שחקן שנעזר באנליסט ספורט מקצועי אמור לשפר את קבלת ההחלטות שלו ולהפוך ליעיל יותר. זה יכול להתבטא בזיהוי התזמון הטוב ביותר להתחמק מההגנה בדרך לכיבוש השער ובזיהוי התזמון המושלם למסור את הכדור לשחקן אחר, כך שיישאר לבד מול שוער.
  • ורסטיליות – פעם, חלוצים בכדורגל לא היו עושים הגנה. באותו האופן, שחקני הגנה לא נהגו לעלות להתקפה יותר מידי. בזכות עבודת האנליסט, כל שחקן ולא משנה מה עמדתו במגרש, ידע לזהות מתי הוא יכול לתרום גם בחלק אחר של המגרש.
  • ריצה חכמה – העובדה שיש שחקנים שרצים 8 ק"מ במשחק ולא מסוגלים לזוז בסיום המשחק, בעוד אחרים רצים 12 ק"מ ועדיין עם אוויר בריאות, לא קשורה רק לכושר גופני, אלא לניהול חכם של הריצה. לדעת מתי לרוץ, באיזה קצב ולאן – בשביל זה יש אנליסט ספורט!
  • הבנה ורוגע – לכל שחקן כדורגל תקופות פחות טובות בחייו המקצועיים. האנליסט יכול יסייע לו לנתח את הסיבות האלה ולסייע לו לשוב ליכולותיו הטובות במהרה.

אמרו שלום לבינוניות – התקשרו עם אנליסט כדורגל

אז בין אם אתם שחקני כדורגל שרוצים לשפר את עצמם באופן עצמאי ובין אם אתם מנהלי מועדון כדורגל שרוצים להקפיץ את הקבוצה שלהם בכמה רמות, התקשרו עם אנליסט ספורט שמתמחה בענף הכדורגל ותרוויחו בטווח הזמן הארוך.

שיתוף ברשתות חברתיות:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

מאמרים נוספים

אנליסט אישי למה זה נחוץ?

בעידן שבו הסטטיסטיקות והנתונים שינו את המגמה החשיבתית בעולם הספורט והכדורגל בפרט, גברה גם התחרותית. מעבר למאבק הקבוצתי על זכייה באליפות, ישנו גם מאבק אינדיבידואלי

קרא עוד »

קורס אנליסט אישי

אנליסט אישי. מה לומדים בקורס ומי מעביר אותו? מדובר בקורס ייחודי מסוגו, המתפרס על פני 7 מפגשים, אותם מעביר אוהד אפרת, האנליסט האישי של שחקן

קרא עוד »

קורס אנליסט אישי

אנליסט אישי – מכללת ספורט פאנל, המכללה למקצועות הספורט. תחום הסקאוטינג והאנליזה מקבלים צורה בעולם הכדורגל הישראלי. ממש כאן, במגרש הביתי שלנו. בעולם בו קבוצות,

קרא עוד »

האלגוריתם להצלחה

בעידן שבו שחקן כדורגל הוא כבר עסק פיננסי לכל דבר, החל בביצועים על המגרש וכלה בשווי שוק גבוה, ההצלחה של כל שחקן בתום " עידן

קרא עוד »

myscout

רוצה לקבל 5 הצעות אטרקטיביות באזור מגוריך?

השאירו פרטים ואנליסטים מוסמכים ע"י מנהלת הליגה יחזרו אליכם

myscout

דילוג לתוכן